Zaterdag 15-12-2018 : Bowling Kentucky Wevelgem

 • Eigenlijk kwam het idee dit keer van Danny om in Wevelgem eens te gaan bowlen en hij gaf ook de tip om in het “Chinese” restaurant aan de overkant te gaan eten. Kwestie van gewoon effe de straat over te steken.

  Zo gezegd, zo gedaan.  Het is altijd leuk als leden voorstellen tot activiteiten geven en zie zowaar deze was uiterst succesvol.  Met 27 man gingen we die zaterdag met de ballen spelen.  Spijtig genoeg moesten we de zondag daarvoor de inschrijvingen reeds afsluiten, anders zouden we met nog meer geweest zijn.  Maar het spel moet nog aangenaam blijven.

  De laatste keer dat we zijn gaan kegelen was op Pottelberg in februari 2010. Het was ook toen dat Benjamin voor een eerste keer op een activiteit van Liever gelijk kwam opdagen, samen met nog een andere geïnteresseerde.   Inderdaad op 2 maanden na is dit bijna 9 jaar geleden.  Toen waren we slechts met 16 man en hadden we twee banen voor ons.  Dit keer met 27 man en dat voor 3 banen.

  In het begin moest iedereen een beetje zijn plaats zoeken, maar al vlug kropen we gezellig tegen elkaar aan.

  En deze keer hadden we geen twee, maar wel 3 nieuwe gezichten: Sander en Jan B. die eens kwamen kijken hoe de sfeer in onze groep wel zit en Martin ons jongste lid.  Sander is afkomstig van Maldegem en is voor zijn werk naar de Westhoek afgezakt. Inderdaad, als archeoloog heb je daar voorlopig nog de handen vol. Verder Jan B. uit Roeselare en indertijd nog lid van Think Different.  En last but not least, Martin, een exoot, die toch een grote stap gezet heeft om zich als Indiër bij een Vlaamse holebi-vereniging aan te sluiten. In zijn thuisland is homoseksualiteit onlangs weliswaar uit het strafwetboek gehaald, maar maatschappelijk gezien moet daar op dat gebied nog veel water door de Ganges vloeien.

  En zo begonnen we rond het uur van vieren aan ons ballenspel.

  Al gauw werd duidelijk wie zich van zijn sterkste kant liet zien.  Martin scoorde de ene strike na de andere, dat terwijl een ander van schaamte van naam moest veranderen om niet in affronten te vallen.  Ik wist niet dat we een Guillaume bij onze groep hadden, euh… Kris?

  De ooh’s en de ah’s weerklonken langs alle kanten. Maar wie had ooit gedacht dat een nieuwkomer alle anciens onder tafel zou spelen? Zo zie je maar, niet enkel op IT zijn Indiërs sterker, alhoewel ze toch moesten onderdoen voor onze Belgische hockeyploeg.

  We mochten twee uurtjes spelen en omdat het eerste spel een beetje lang had geduurd, werd het tweede spel ongeveer halverwege afgesloten.

  Ietsje na 18 uur werd duidelijk wie de winnaar was, maar het overzicht geven we straks op het einde van dit artikel.

  We mochten onze wagens op de parking van de bowling laten staan en trokken vol verwachting naar het Chinese restaurant, The New Bowl, aan de overkant.

  Een sympathieke dame legde ons de formule uit: voor een slordige 33,90 Euro mochten we ons buikje rond eten en genieten van dranken in overvloed.  En het moet gezegd worden, voor die prijs kreeg iedereen waar voor zijn geld.  Een waaier aan gerechten lag daar klaar om door ons geproefd te worden. Te veel om op te noemen. Zelfs een Teriyaki buffet stond er op het menu en een gedienstige Chinees (of was het nu een Japanner?) bereidde vol liefde de uitgekozen ingrediënten.  Verder nog een dessertbuffet met soesjes, fruit en crème glace en voor de liefhebbers een Irish Coffee. En je moet nu niet zeggen, dat je er met honger van tafel kwam.

  En zoals gewoonlijk duurde onze après bowling langer dan het spel zelf.

  Nadat iedereen had afgerekend, gingen nog een aantal vol adrenaline zittende spelers de Kerstmarkt van Kortrijk onveilig maken.  Anderen trokken wijselijk naar huis, waarschijnlijk om te bekomen van de doorstane emoties 😉

  Zo kwam aan onze laatste activiteit van 2018 een einde en hebben we ons werkjaar in schoonheid kunnen afsluiten.

  Op naar het volgende!

  Algemene stand:

  Deelnemers:                                                             Punten:

  1 Martin:                                                                                 189

  2 Kurt Ho Ho Ho:                                                                    146

  3 Francis:                                                                               122

  4  Alain:                                                                                  122

  5  Jan B.:                                                                                117

  6  Kurt B.:                                                                               116

  7  Peter S.:                                                                             111

  8  Gino:                                                                                  102

  9  Johan:                                                                                94

  10 François:                                                                            93

  11 Jan O.:                                                                               91

  12 Jo:                                                                                     91

  13 Stefan:                                                                               91

  14 Patrik:                                                                                90

  15 Jan H.:                                                                               87

  16 Frank:                                                                                82

  17 Patrick:                                                                              77

  18 Toon:                                                                                 74

  19 Sander:                                                                              71

  20 Vincent:                                                                             69

  21 David:                                                                                68

  22 Christophe:                                                                        68

  23 Tom:                                                                                  55

  24 Guillaume:                                                                         51

  25 Benjamin:                                                                          45

  26 Steven:                                                                              24

  27 Rob (buiten competitie):                                                    133 (foto’s)